Ako sa správne fajčí cigara?

Vravíte si, že predsa nemôže byť nič jednoduchšie? Proste pripáliť zápalkou alebo zapaľovačom a užívať si vynikajúcu chuť tabaku. No skutočne je to také jednoduché? Pravdaže. Ak chcete skaziť to, čo je na cigare najlepšie. Ale ak si ju chcete naozaj vychutnať, choďte na to inak. Pretože cigara sa správne fajčí takto…

Správne zapálenie cigary

Viete o tom, že väčšina ľudí, ktorí fajčia cigaru, si ju pripaľujú nesprávne? Priložia si horiacu zápalku alebo zapaľovač ku končeku cigary a schuti potiahnu. Áno, takýmto spôsobom sa cigara skutočne zapáli. Ale je to správne? Nie. Pretože takto sa stráca tá pravá chuť tabaku. Aby cigara horela dobre a aby sa aj dobre vychutnávala stačí, ak sa len takpovediac nažhaví. Vôbec nemusí byť zapálená. Pretože platí, že ak je cigara chladnejšia, tak nechutí po spálenine. Naopak, poskytuje tú pravú chuť tabaku! Takže ako na to? Pri zapaľovaní cigary použite cédrové drevo (je súčasťou niektorých cigár) alebo plynový zapaľovač. Nikdy nepoužívajte zapaľovač s benzínom! Tak cigara získa benzínovú pachuť a všetka aróma tabaku sa stratí. Ako už bolo povedané, nezapaľujte cigaru priamym plameňom. Na zapálenie cigary stačí iba špička plameňa a jemný kontakt cigary s ním. Ak cigaru vložíte do priameho ohňa, spálite krycí list. Tým získa pachuť spáleniny a ak ste cigarový labužník, môžete ju rovno zahodiť.

Správne fajčenie cigary

Takže zapálené už máme, chystáme sa na pôžitok z fajčenia cigary. Prvé pravidlo správneho fajčenia cigary je veľmi jednoduché a znie takto: cigara nie je cigareta! Čo to znamená? Žiadne hlboké vdychovanie, šlukovanie a dymenie ako z komína teda pri fajčení cigár nie je žiaduce. Cigaru si zapáľte iba vtedy, ak ste si istý, že nebudete rušený. Máte dostatok času vychutnávať si ju. Cigara sa totiž fajčí veľmi pomaly, pokojne a v pohode. Len tak si ju môžete skutočne užiť. Dym pomaly vťahujte do úst, ale nešlukujte. Nechajte ho chvíľu prevaľovať sa na jazyku a pre umocnenie zážitku ho vydýchnite nosom. Platí tiež, že cigara sa za každým potiahnutím neodklepáva, ako cigareta. Čím je popol dlhší, tým zanecháva cigaru chladnejšiu a umocňuje jej chuť. Najlepšia cigara je taká, ktorá nie je prehriata. Takže neťahajte príliš rýchlo, násilne a často. Ak ste prišli k poslednej tretine cigary, nechajte ju voľne zhasnúť v popolníku. Táto posledná časť cigary sa už totiž nefajčí a slúži len ako filter. Tak čo Vy na to? Tiež ste dostali chuť na vynikajúcu kvalitnú cigaru?

 

Autorské právo: alinlyre / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár